Poznaj nasze dzieje z hist.ly!

Nie zawsze historia musi być przedstawiana w sposób mało ciekawy dla odbiorcy. Udowodnili to pracownicy Fundacji Wizja – twórcy aplikacji hist.ly!

Fundacja Wizja w konsultacji  z Polskim Związkiem Niewidomych stworzyła przyjazne w odbiorze dla osób niewidomych i słabowidzących  produkty hist.ly, a dokładniej aplikację, cykl ilustrowanych felietonów oraz stronę www.hist.ly w ramach projektów: Kultura Cyfrowa finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kultura w Sieci realizowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Jak działa aplikacja?

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie telefonu pojawia się grafika z tekstem ciekawostki historycznej oraz przyciskiem do jej odsłuchania w formie  audiobooka.  Każdego dnia pojawia się nowa ciekawostka historyczna, a ta z poprzedniego dnia trafia do archiwum, gdzie zawsze można do niej wrócić.  Dostępna jest funkcja powiększenia grafiki, co pozwala na dokładniejsze zapoznanie się z prezentowanym obrazem.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Google Play lub App Store.

Poniżej linki do pobrania:

iOS:   https://apps.apple.com/pl/app/histly/id1485575308?l=pl

Android:   https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.fundacjawizja.histly&hl=pl

Cykl ilustrowanych felietonów i strona internetowa www.hist.ly

Zespół redakcyjny hist.ly przygotował również serię ilustrowanych felietonów, które są już dostępne na kanale YouTube.

Dlaczego powstał cykl ilustrowanych felietonów?

Cykl ilustrowanych felietonów oraz strona internetowa www.hist.ly  to uzupełnienie i rozwinięcie aplikacji edukacyjnej  hist.ly. Projekt Kultura w Sieci  zakłada umieszczanie ilustrowanych felietonów o tematyce historycznej na kanale YouTube, nie dłuższych niż 10 minut. Według twórców produktów hist.ly regularne korzystanie z cyklu ilustrowanych felietonów, dostępnych na kanale YouTube, poruszających tematy związane z historią kultury i sztuki Polski, przyczyni się do wzrostu wiedzy na ten temat.

PZN Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach | 2020

Accessibility Toolbar