Zaplecze rehabilitacyjne

Rehabilitacja dla dzieci planowana i realizowana jest indywidualnie dostosowana do potrzeb i możliwości każdego dziecka. Fizjoterapia odbywa się na oddziale rehabilitacji oraz na terenie placówki lub przyłóżkowo( w zależności od potrzeby oraz aktualnego stanu zdrowia podopiecznego). Dzieci, które znajdują się w Zameczku są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju bodźce, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest praca w systemie „jeden na jeden” fizjoterapeuta- dziecko.

Chcąc zaspokoić potrzeby naszych wymagających pacjentów, rehabilitacja wyposażona jest w najlepszy, nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy realizować różnego rodzaju wsparcia. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone sale przeznaczone do rehabilitacji dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami i dysfunkcjami.

Oddział rehabilitacji podzielony jest na kilka sal w tym salę do SI. Sala Integracji Sensorycznej umożliwia kompleksową terapię dzieci, u których chcemy poprawić funkcjonowanie Ośrodkowego Układu Nerwowego odpowiedzialnego za odbiór oraz przetwarzanie bodźców pochodzących ze wszystkich zmysłów. Ukierunkowana rehabilitacja bazuje na pracy z dzieckiem poprzez zabawę, dzięki której oddziałujemy na zmysły, będące podstawą funkcjonowania.

USPRAWNIANIE NEUROZWOJOWE Z WYKORZYSTANIEM KOMBINEZONU DUNAG 02

Metoda przeznaczona jest dla podopiecznych z zaburzeniami napięcia mięśniowego, nieprawidłowymi mechanizmami antygrawitacyjnymi, zaburzeniami centralnej koordynacji ruchowej. Polega na zastosowaniu specjalnych kombinezonów upiętych elastycznymi ciągami, co ma na celu dostarczyć bodźców proprioceptywnych, umożliwiających czucie własnego ciała podczas terapii. 

KIEROWANA AKTYWNOSĆ ROZWOJU RUCHOWEGO I EMOCJONALNEGO

Terapia pozwalająca zapewnić podopiecznym optymalny rozwój w sferze psychicznej i fizycznej. Poprzez kierowanie aktywnością motoryki dużej i małej zapobiegamy deformacjom układu kostno stawowego. Dążymy do zwiększenia zakresu ruchomości stawów oraz poprawy układów wewnętrznych organizmu. Nasze działania dostarczają doświadczeń polisensorycznych.

TRENING RUCHOWO- KONDYCYJNY

To metoda przeznaczona dla podopiecznych, którzy samodzielnie się poruszają. Wsparcie to ma na celu doskonalenie schematu poruszania się oraz poprawienia wydolności naszych dzieci.

Ciężką prace zespołu fizjoterapeutów wspomaga wykorzystanie zabiegów z zakresu fizykoterapii oraz balneoterapii, które są odpowiednim wprowadzeniem do terapii.

PZN Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach | 2020

Accessibility Toolbar