Podziękowanie

Z radością informujemy, iż 26.05 zakończyliśmy prace związane z remontem Zameczkowych łazienek i przystosowaniem ich do potrzeb naszych niepełnosprawnych Dzieci.

Dzięki niezwykłej hojności Darczyńców i dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udało nam się wyremontować trzy łazienki oraz zamontować dwie specjalistyczne wanny przystosowane do pielęgnacji dzieci z porażeniami czterokończynowymi. Są one teraz niezwykle komfortowe, nowoczesne i bezpieczne.

Koszty remontu w wysokości 121 189,46 zł zostały sfinansowane z wpłat Darczyńców w kwocie 84 832,63 zł oraz z dofinansowania PFRON -36 356,83 zł.

– Nowe wanny niezwykle usprawniły proces kąpieli. Są one regulowane i mobile. Pracownik może dostosować wannę do swojej wysokości tak, aby kąpiel przebiegała w komfortowych warunkach zarówno dla dzieci jak i personelu – mówi Regina Koczy, opiekun dzieci w Zameczku.

– Dodatkowo łazienki wyposażone są w przestronny prysznic ze specjalnym wózkiem prysznicowych dla niepełnosprawnych. Dzięki temu kąpiel przebiega w sposób niezwykle sprawny i bezpieczny – dodaj Pani Regina. 

W imieniu dzieci oraz pracowników Zameczku dziękujemy wszystkim  za dobroć i okazane wsparcie finansowe. Środki na ten cel Darczyńcy przekazywali  nam od 2019 r. między innymi poprzez portal zrzutka.pl oraz w postaci wpłat darowizn na konto bankowe Zameczku.

PZN Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach | 2020

Accessibility Toolbar